דלקת במרפק

דלקת במרפק - מידע חשוב

דלקת במרפק
הינה תופעה שכיחה ביותר בימינו, והיא נגמרת בין היתר כתוצאה ממאמץ יתר וגירוי של הרקמות, העצב, הגיד והשרירים. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בכמות האנשים הסובלים מהופעת דלקת במרפק, דבר הקשור ככל הנראה לישיבה הממושכת אל מול מסכי המחשב והמקלדת. בנוסף, דלקות במרפק עלולות להתפתח גם מזיהום המתפתח עקב פציעה הנגרמת באזור מסוים בגוף.

דלקת במרפק, כמו כל דלקת אחרת המתפתחת באזורים שונים של הגוף מלווה בין היתר בהופעת כאב, נפיחות, חום גוף גבוה, וכמובן משפיעה באופן ישיר על תפקוד הגופני של האדם הסובל מהופעת דלקת במרפק. 

דלקות במרפק - שיטות הטיפול

בין יתר השיטות לטיפול רפואי בדלקות מרפק תמצאו:

  • טיפול תרופתי באמצעות אנטיביוטיקה
  • טיפול באמצעות זריקות קורטיזון, או לחילופין, באמצעות סטרואידים
  • טיפול פיזיותרפי
  • טיפול באמצעות מכשירי לייזר או מכשירי אור אינפרא אדום
  • טיפול באמצעות שיטת ה- שיטת ReMovement


בחירת שיטת הטיפול מומלץ לבצע מייד ברגע אבחון הדלקת, וזאת על מנת למנוע את התפשטותה של דלקת המרפק לאזורים אחרים בגוף.

טיפול בדלקות בכלל ודלקות מרפק בפרט, מתבצע באמצעות טיפול תרופתי ונטילת אנטיביוטיקה. טיפול זה אומנם נחשב לטיפול הנפוץ ביותר בדלקות, אך הבעיה המרכזית איתו נמצאת בעובדה שטיפול מתמשך בנטילת אנטיביוטיקה עלולה להוביל לחסינות הדלקת בפני החומר האנטיביוטי.

מהי שיטת ה- ReMovement ?

שיטת ה- ReMovement לטיפול בדלקות בכלל ובדלקות מרפק בפרט, הינה שיטה המיועדת להשיב את התנועה למקור בגוף בו קיים כשל תנועתי הנגרם כתוצאה מדלקת. החזרת התנועה בשיטת ה- שיטת ReMovement, מיושמת באמצעות שתי טכניקות עיקריות: הטריגר פוינט וה-קינזיו טייפ. טכניקות אלו מבוססות על היכרות מעמיקה עם מערכות התנועה בגוף, לרבות, עצמות, מרפקים, רצועות, גידים ושרירים. 

קינזיו טייפ - טכניקת טיפול המשמשת בין היתר לטיפול והקלה בכאב. במסגרת טכניקה זו מיושמות 5 פעולות עיקריות הכוללות: הפחתה בכאב, שחרור השריר הנמצא תחת כשל תנועתי בשל דלקת מרפק, שיפור זרימת הדם, החזרת התנועה במלואה לשריר, השבת איכות החיים לסובל מהבעיה. 
טריגר פוינט- טכניקה המושתת על התובנה שהגוף נע כשריר אחד המניע את כל רקמות התנועה בו זמנית. טכניקה זו מאפשרת למצוא את מקור הבעיה במקביל לטיפול בכאב המוקרן מאזור הדלקת. 

טכניקות טיפול אלו לבעיית דלקת במרפק פותחו על ידי רוית למפל, מאמנת כושר מוסמכת, המתמחה בשיקום התנועה לאחר פציעות ספורט או שחיקה טבעית של הגוף. רוית למפל אשר ייסדה את מרכז מתמחה בטיפול ועבודה מתמשכת עם ספורטאים מקצועיים וחובבניים כאחד. כמו כן, מעבירה רוית למפל סדנאות אימון אישיות לכלל האוכלוסייה.

רוצים לקבל מידע נוסף על שיטות הטיפול

כדי להתחיל לטפל בבעיות של דלק במרפק או כל בעיה אחרת ולהתחיל לעבוד עם שיטת ReMovement ובשיטות הטיפול השונות אתם יכולים ליצור קשר דרך האתר או לתאם פגישה בטלפון כבר עכשיו.

מתקשרים ומתאמים פגישת אבחון בחינם 054-7865008

<< חזרה לרשימת המאמרים
לפגישת ייעוץ חינם >>
אוריון  -  שיווק באינטרנט | בניית אתרים