פציעות ספורט

באופן טבעי, אנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת, חשופים יותר לפציעות ספורט, הנגרמות כתוצאה מפגיעה, מחלה או פציעה המתרחשת בזמן הפעילות הספורטיבית, או לחילופין, כתוצאה מיישום שיטות אימון בצורה לא נכונה וכתוצאה מהכנה לקויה של הגוף לקראת הפעילות הספורטיביות. בין פציעות הספורט הנפוצות ביותר נכללים המקרים הבאים: מתיחת שריר, פריקת מרפקים, שברים בעצמות הגוף, שברים בחוליות עמוד השדרה, קרע בגיד ועוד.

פציעות ספורט- קבוצת הסיכון

פציעות ספורט עלולות אומנם לפקוד כל אחד ואחת מאיתנו העוסק בפעילות ספורטיבית, אך קבוצת הסיכון החשופה יותר לפציעות ספורט מגיעה דווקא מקבוצת האנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת ברמה שאיננה מקצוענית. אנשים אלו, בניגוד לקבוצת הספורטאים המקצועיים, אינם זוכים לליווי צמוד על ידי צוות מעסים, רופאי ספורט ומדריכי כושר המודעים לחשיבות תרגילי המתיחות וחימום הגוף בטרם תחילת האימון הגופני.

פציעות ספורט- כיצד ניתן למנוע אותן?

במידה וגם אתם החלטתם להתחיל לעסוק בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת, ובמידה וגם אתם מעוניינים לעלות על מסלול הבריאות והכושר, זה הזמן לקיים מבדק ואבחון רפואי, ועל פי תוצאותיו להיוועץ עם מאמני כושר מקצועיים אשר ירכיבו עבורכם תכנית כושר המותאמת למצבכם הגופני והבריאותי. תכנית אימונים זו חייבת להיות תכנית רב שלבית באמצעותה תגבירו את רף המאמץ בהדרגה.

במקביל, מומלץ לערוך חימום יסודי בטרם תחילת כל אימון, וכמו כן, לבצע תרגילי מתיחות בטרם האימון ומייד לאחריו. במידה ונפצעתם בפציעת ספורט מומלץ לפנות בהקדם לטיפול רפואי אצל איש מקצוע המתמחה בפציעות מסוג זה. כמו כן, מומלץ להפחית את העומס מהאזור הפגוע, ובמקביל להניח שקית קרח למשך מספר דקות מדי יום באזור הפציעה. החזרה אל הפעילות הספורטיבית לאחר פציעה מחייבת אתכם לקיים מבדק ואבחון רפואי נוסף, ולשוב אל הפעילות הספורטיבית באופן הדרגתי ורק על פי המלצת רופא.

ReMovement- שיטת טיפול לשיקום תנועתי וכושר לאחר פציעות ספורט

שיטת ReMovement פותחה על ידי רוית למפל, מאמנת כושר מוסמכת המתמחה בשיקום תנועתי לאחר פציעות ספורט ושחיקה של הגוף. שיטה זו מבוססת על הבנת מערכות התנועה בגוף, והיא מיועדת להשיב את התנועה לאנשים הסובלים מכשל תנועתי הנגרם בין היתר כתוצאה מפגיעה או פציעת ספורט. שיטת ה- ReMovement, מתבססת על אבחון מעמיק ומקיף של מקור הבעיה, איתור מקור הכשל התנועתי המוביל לתחושת הכאב ומלווה בשיטות טיפול ושיפור בטווחי התנועה לאורך זמן.

רוית למפל, מייסדת מרכז ReMovement, מתמחה גם בבניית תוכניות אימון אישיות לאנשים הסובלים מפציעות ספורט כאלו ואחרות, כאשר הליך החזרה למסלול הכושר ולפעילות הספורטיבית מיושמת בשיתוף פעולה מלא של רופא המתמחה בפציעות ספורט.

 

<< חזרה לרשימת המאמרים
לפגישת ייעוץ חינם >>
אוריון  -  שיווק באינטרנט | בניית אתרים